Forumas merdi
 
PortalrodiklisDUKCalendarIeškotiNarių sąrašasVartotojų grupėsRegistruotisPrisijungti

Share | 
 

 Japonija

Go down 
AutoriusPranešimas
Idechi
Sidekick
avatar

Pranešimų skaičius : 60
Reputacija : 0
Join date : 2010-01-06
Age : 27
Miestas : Klaipėda

RašytiTemos pavadinimas: Japonija   09/01/10, 03:12 pm

Japonijos Žemėlapis

Vietovė:Japonija yra Azijos sala, kurios rytinę dalį skalauja Ramusis Vandenynas, o vakarinę Japonų jūra
Sostinė: Tokijas
Valdos:Išviso-377835 kvadratinių km,žemės-374744 kvadratinių km,vandens-3091 sq km
Palyginti dydis: Maždaug kaip šešios Lietuvos
Kranto linija:29751 km(Lietuvos apie 100km)
Paviršius: Aukščiausia vieta-Mount Fuji: 3776 m, žemiausia vieta-Hachiro-gata: -4 m
Populiacija:127,288,419 žmonių (2008m birželio duomenimis)
Amžių vidurkis: Vidutinis-43,8 metai; vyrų- 42,1 metai; moterų- 45,7 metai.
Gyvenimo ilgis: Vidutinis-82,07 metai; vyrų- 78,73 metai; moterų- 85,59 metai.
Piniginis vienetas: Jenas(Yen). Vienas litas maždaug lygus 48.190 jenų.


RELIGIJA

Japonijos religija yra tartum varsuojanti pynė, supinta iš įvairiausių tradicijų, kurių istorija beveik dviejų tūkstančių metų senumo. Daugelis japonų natūraliai išpažįsta keletą religijų. Tarkime, dažnai japonai švenčia vestuves pagal sintoizmo, o laidoja pagal budizmo papročius; nemažai japonų tuokiasi ir pagal budizmo tradicijas ir pasaulietiškai. Laikydamasi tokių mišrių papročių, šeima, o gal ir atskiras jos narys, gali priklausyti kuriai nors iš budizmo sektų ar šiaip praktikuoti budizmo apeigas; o gali būti pasekėjas vienos iš įvairiausių naujųjų religijų, kurios jau patraukė daugiau kaip trečdalį šalies gyventojų.
Šios skirtingos religijos turi savo organizacijas, pastatus, šventes, šventus raštus, dvasininkus bei mokytojus. Nereikia pamiršti, kad Japonijos istorijos tėkmėje šių religijų vagos ne kertą susikirsdavo, kad daugumos japonų gyvenime ir dabar jos susilydo į individualią religiją. Todėl galime kalbėti ir apie “japonų religijas”, ir apibendrinant – “japonų religiją”, nes japonų kalba paprastai neskiria vienaskaitos nuo daugiskaitos.


EKONOMIKA

Dabar beveik kiekvienuose namuose galime rasti japonišką televizorių, vaizdo ar garso aparatūrą, automobilį. Japoniška technika iki šiol pripažįstama kaip viena geriausių pasaulyje.
Teigiama, kad japonai yra ne tik pažangūs savo ekonomikos vystymųsi, bet taip pat labai saugo savo tradicijas.
Japonija yra ir viena brangiausių pasaulio valstybių. Tokijas nuolat sukasi brangiausių pasaulio miestų penketuke. Tai galima pajusti keliaujant, važiuojant net ir lėčiausiais traukiniais.


DRABUŽIAI IR IŠVAIZDA

Didžiuma japonų viešose vietose mielai vilki vakarietiško tipo drabužius, o ilsėdamiesi namuose – tradicinį kimono. (Niekada neužmeskite dešiniojo kimono skverno ant kairiojo – tai mirties ženklas).
Jaunimas mėgdžioja naujausias Amerikos ir Europos madas. Paskutinė mėgdžiojimo mada (ypač tarp paauglių ir dvidešimtmečių) – juodus plaukus dažyti kaštonine spalva. Susižavėję jaunuoliai lekia į pasimatymus su kaštoninių plaukų savininkais (tokia spalva suteikia išvaizdai nerūpestingumo ir individualumo), tačiau vedyboms kažkodėl renkasi nedažytus (rimtus) juodaplaukius.
Darbo drabužiai – konservatyvūs. Tamsūs, puikiai pasiūti kostiumai su brangiais į akis nekrintančiais aksesuarais – idealūs vyrams ir moterims. Vyrai puošiasi dažnai net eidami žaisti golfo ar žvejoti, tačiau per oficialias ceremonijas smokingų nedėvi. Moterims siauras sijonėlis ar suknelė gali pridaryti bėdos, nes restoranuose sėdima ant grindų.
Kai kuriose tradicinėse japonų užeigose (ryokan) svečiams duodama persirengti lengvais medvilniniais drabužiais (yukta); prie jų – medinės klumpės (geta), sandalai (zori) ir kojinės (tabi) su skyle klumpių ar sandalų dirželiui įverti.


Turtuoliai – vargšai

Daugelis mano, kad japonai labai turtingi. Jie dažnai tampa sukčių aukomis vargingose šalyse: iš jų kišenių ar viešbučių kambarių dingsta įvairios sumos pinigų, jie viską perka už daug didesnę kainą negu kiti, už bet kokią paslaugą iš japono irgi negaila paimti daugiau, nes… jis daug turi. Šis stereotipinis įvaizdis iš dalies teisingas – japonai materialiai turtingi. Išskyrus degradavusius benamius, gyvenančius stotyse, parkuose bei po tiltais, Japonijoje nėra tikro skurdo. Tačiau žmonės skurdūs psichologiškai: turtingoje šalyje viskas labai brangu, elementariems poreikiams tankinti reikia tiek, kad (kaip vargingoje šalyje) tenka skaičiuoti, ką gali sau leisti, o kam tenka taupyti. Dažnas užsienietis nustemba sužinojęs, kad ne kiekvienuose namuose yra kompiuteris, kad ne visi turtingieji važinėja automobiliais (mat japonai važinėja tik gerais ir naujais automobiliais, o tai – ne kiekvienam įkandama) ir kad ne kiekviena šeima išgali savo vaikus leisti į aukštąją mokyklą.


Visagalis miegas

Kai gyvenime svarbiausią vietą užima pinigai, visos jėgos skiriamos tik darbui, visiškai pamirštant poilsį, atostogas bei normalų miegą (ką jau kalbėti apie teatrą, kiną, knygas). Tad nenuostabu, kad japonai bet kokia proga stengiasi nors truputį nusnausti. Net (švelniai tariant) tam ne labai tinkamose vietose. Pavyzdžiui, sumokėję šimtą ar pusantro šimto dolerių už bilietą, jie pusę koncerto ar spektaklio… pramiega. Tačiau, kaip ir dera, nuskambėjus paskutiniam akordui, visi entuziastingai ploja atlikėjams.
Apskritai susidaro įspūdis, kad japonai miega visur. Studentai sugeba užmigti “žiūrėdami dėstytojui į akis”. Universitete jų – miegančių – pilna visur: ant kiekvienos kėdės, palangės, minkštasuolio. Mat jau nuo vaikystės japonui įkalta, kad jis privalo pirmauti, visur būti geriausias ir daug dirbti,- tik taip ko nors pasieks (tas “kas nors” – tai materialinė gerovė). Suprantama, kad ko nors siekdamas, privalai kai ko atsisakyti. Japonai daug dirba atsisakydami miego ir poilsio. Iškalbinga ekskursijų vadovų nuomonė: “Japonai – pati geriausia ir pati blogiausia turistų grupė: dažniausiai tenka kalbėti miegančiai auditorijai. Žinoma, jokių klausimų bei susidomėjimo nesulauksi, bet autobusų vairuotojai gali sutrumpinti maršrutą – vis tiek miesto įžymybės liks nepamatytos”.


ANIME

Anime sunku apibūdinti keliais žodžiais. Trumpai tariant, anime yra Japonų animacija. Tačiau ji nėra skirta vaikams, maždaug 80% anime vaikams visai netinka.
Pats žodis „anime“ yra kilęs nuo angliško žodžio „animation“ (animacija). Artima anime'ei yra manga. Manga, tai terminas kuriuo japonai vadina komiksus. Juos sieja labai artimas piešimas bei tai, kad labai didelė dalis anime kuriama pagal manga.
Kol Amerikoje bei Europoje animacija skirta vyresniems yra retenybė, Japonijoje pilna tokių anime TV pasirodymų, serialų, filmų, OVA'ų (Original Video Animation). Pagal anime yra kuriamos dramos ar net filmai. Aukštos kokybės animacija, nuostabus įgarsinimas (įgarsintojai ar įgarsintojos Japonijoje yra didžiulės žvaigždės), muzika, nuostabi drama ir kita daro anime nepakartojamą.
Anime istorijos piešiamos realistiškai, o žanrų yra didžiulė gausybė. Jų skaičiumi anime lenkia filmus - anime būna komedijų, siaubo, dramų ar psichologinių trilerių. Labiausiai stebina turtingos savo įvairove ir gilios mintimi istorijos. Tai tikrai nėra paprasta animacija.
Anime išsiskiria iš visų animacijos rūšių, ji gyva, tikra, graži, ji perteikia emocijas ir neretai palieka gilų įspūdį.
Kartais žmonėms kyla klausimas - kaip atskirti anime nuo vakarietiškosios „cartoon“? Visų pirma, labai skiriasi piešimo stilius. Paprastai anime piešiama didesnėmis akimis, neretai iškraipomos žmogaus proporcijos. Anime būdingas tam tikras išraiškų bei emocijų piešimo stilius. Na, geriau pačiam pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti.
Anime labai dažnai būdinga gili mintis. Čia ne visada laimi gėris, neretai miršta pagrindiniai veikėjai, dažnai situacijos gyvenimiškos ir pamokančios. Tikriausiai tai vienas iš didžiausių veiksnių, kodėl anime labai dažnai netinka vaikams.
Anime veikėjai savo charakteriais dažnai būna labai tikroviški, kartais netgi tikroviškesni negu „holivudiniuose“ filmuose. Jie būna unikalūs, turi blogų įpročių, stipriąsias ir silpnąsias puses. Taip pat, daugumai anime būdingas nepaprastai gražus, emocijas perteikiantis įgarsinimas.
Žinoma, negalima visų anime apibūdinti vienareikšmiškai. Jų būna labai įvairių, matyt tai ir daro šią animaciją nepaprasta. Dauguma žmonių čia gali atrasti kažką sau. Būna „lengvų“ anime, skirtų pažiūrėti atsipalaidavimui, būna anime su gilia mintimi. Kai kurie anime, kurie verčia juoktis iki nukritimo, o būna ir tokių, kurie verčia tirtėti iš baimės. Vieni jų skirti paaugliams, kiti tik suaugusiems, o kai kuriuos iš jų gali žiūrėti visi. Galbūt ne visi supras, kas tai yra anime, tačiau bet kokiu atveju, daugybei žmonių tai yra tikrai nepaprastas dalykas.


Japonų kalba pasaulyje:

Japonų kalba - pakankamai plačiai vartojama kalba. Šia kalba kalba apie 125 mln. žmonių, o tai sudaro 2,4% pasaulio gyventojų. Vartojama ne tik Japonijoje, Havajuose (220 tūkst. kalbančiųjų),
bet ir pagrindinėje JAV dalyje (200 tūkst. kalbančiųjų), Pietų Amerikoje (380 tūkst. kalbančiųjų; daugiausia Brazilijoje). Japonų kalbos paplitimas pasaulyje susijęs su trimis didelėmis
emigracijos bangomis iš Japonijos nuo XIX a. pabaigos iki XX a. vidurio.
Kai kuriais skaičiavimais japoniški interneto puslapiai sudaro 4,9% visų interneto puslapių (4 vieta po anglų, vokiečių ir prancūzų).
Lietuvių požiūris į Japonų kalbą:
Japonų kalba yra unikali bei labai įdomi. Mąstymas hieroglifais visai kitoks, jie tarsi gyvi. Daugelis žmonių, kurie mokosi japonų kalbą, domisi ir šios tolimos šalies kultūra. Jie Lietuvoje
sudaro tarsi tam tikrą bendruomenę. Jie leidžia laiką kartu, dalinasi informacija. Domėjimasis Japonija -tarsi liga. Kartą susidomėjęs negali liautis.
Atverkite akis į platesnį pasaulį!!!

Pasimokint Japonų kalbos galit ČIA
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://post-rock.forum-motion.com/
 
Japonija
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
 :: Kita :: 4 fun-
Pereiti į: